Produkcja od kuchni – jak wygląda tworzenie nadruków na torbach reklamowych

W firmach zajmujących się profesjonalną produkcją torebek foliowych z nadrukiem, bardzo często stosuje się metodę fleksograficzną. Pozwala ona na tworzenie dowolnych napisów czy grafik na dowolnej grubości folii. Jednocześnie jest niezwykle przydatną techniką w przypadku większych zamówień, bowiem umożliwia tworzenie znacznych ilości produktów w krótkim czasie.

Jak więc wygląda wykonywanie nadruków tą metodą?

 

Pracę rozpoczyna się oczywiście od stworzenia odpowiedniego projektu wykorzystującego odpowiednią liczbę kolorów. Zależy ona przede wszystkim od typu wykorzystywanych drukarek, które umożliwiają zamieszczenie kilku farb fleksograficznych.

 

Następnie przygotowujemy elastyczną matrycę polimerową, wykonaną z gumy lub polimeru. Dzięki stosowaniu takich materiałów wykonywać można dowolne grafiki lub napisy nawet na nierównomiernej powierzchni.

 

Ważnym elementem pracy jest również zmniejszenie zaprojektowanego wzoru. Dzięki temu mamy pewność, że po rozciągnięciu danej torby (np. pod ciężarem zakupów) nadruk nie ulegnie zniszczeniu czy rozwarstwieniu.

 

Samo wykonywanie nadruku przypomina trochę stawianie pieczątek. Przygotowane matryce odciskają się na powierzchni, tworząc konkretne kształty. Pozwala to na szybkie zadrukowywanie dużych powierzchni. Dodatkowym atutem jest też skład wykorzystywanych farb. Najważniejszymi ich cechami jest dobre przyleganie do każdego podłoża, a także szybkie schnięcie. Dlatego też świetnie sprawdzają się na powierzchniach odpornych na wsiąkanie – w naszym przypadku foliach, z których tworzymy nasze reklamówki.

 

Zanim złożymy zamówienie i prześlemy gotowy projekt do producenta toreb warto skontaktować się z nim w celu ustalenia szczegółowych parametrów, jakie muszą być zachowane. Tylko w takim przypadku możemy być pewni, że zamówione przez nas torby będą odznaczały się świetnym wyglądem, a nadruk będzie trwały.

 

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe

    IMIĘ I NAZWISKO

    NR TELEFONU

    ADRES EMAIL

    WIADOMOŚĆ